BCN3D Sigma R19

Kód: 177
79 739 Kč 65 900 Kč bez DPH
Na dotaz

MULTIMATERIÁL, NEZÁVISLÉ DVĚ TRYSKY A VYHŘÍVANÁ DESKA

BCN3D Sigma R19 je třetí generace oblíbené stolní profesionální 3D tiskárny. Kromě stálých výhod jako je skutečný multimateriálový tisk pomocí dvou nezávislých (IDEX) tiskových hlav, byla Sigma R19 doplněna mnoha vylepšeními, kompletně přepracovaným firmware a novými komponenty jako jsou extrudery BondTech a trysky E3D.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BCN3D Sigma R19

Rodokmen profesionálních 3D tiskáren Sigma a Sigma R17 (hodnocené uživateli jako nejoblíbenější dvoutryskové 3D tiskárny) doplňuje výrobce BCN3D Technologies novou generací nazvanou R19. Byla-li četná vylepšení mezi prvním modelem a R17, jsou změny v R19 mimořádné.
Kromě drobných změn v technickém provedení, jako je například čidlo přítomnosti filamentu, nová vedení filamentu a kabelů, doznala Sigma R19 dalších významných vylepšení. Dobrou zprávou pro uživatele Sigma R17 je, že lze dokoupit upgrade kit, který vydání R17 povýší jejich Sigmu na R19. Jsme rádi, že oproti mnoha světovým výrobcům, nenutí BCN3D své stávající uživatele k nákupu nového zařízení, ale umožní jim jednoduchým upgradem získat nové vlastnosti.

 

Nový firmware Sigma R19

Zahrnuje nové funkce a průvodce. Nejsou to žádné kosmetické úpravy ale velmi podstatné změny, které usnadňují rutinní obsluhu a přispívají ke kvalitě tiskových výsledků. Vlastní změny kódu tiskového procesu uživatel postřehne ve skvělých tiskových projevech Sigma R19 při tisku jemných detailů, kvalitě povrchu modelu a souhře podpůrných konstrukcí. Výsledná kvalita je špička toho co dokáže FFF technologie vytisknout. To není marketing, to je fakt! Zašlete svůj 3D model s požadavkem na tiskový materiál pro otestování.
To s čím se bude uživatel nejčastěji setkávat, jsou postupy a ochrany proti běžným uživatelským chybám. Nyní lze například nastavit na dotykovém ovládacím displeji průměr instalované trysky a druh založeného filamentu. Sigma R19 při odeslání tiskové úlohy zkontroluje, zda zadání odpovídá skutečnému prostředí. Je-li založen jiný materiál nebo průměr trysky, bude uživatel vyzván k nápravě.
Rozšířeni byli i průvodci nastavením a kalibrací. Jednoduché postupy na dotykovém a plnobarevném displeji vedou krok za krokem uživatele k příslušnému cíli.

BCN3D Cura

Software slicer BCN3D Cura průběžně vyvíjíme a doplňujeme funkce, které rozšiřují 3D tiskové a kvalitativní možnosti. Zdarma je tak k dispozici slicer nástroj, který ocení běžní uživatelé a profesionálové. Disponuje mnoha pokročilými funkcemi nastavení slicování jako jsou proměnná nastavení definic tisku v různých částech modelu, optimalizace ploch a tiskového detailu, specifik tiskového materiálu a úprav / oprav tištěného modelu. Generuje optimalizovaný kód včetně informací, které ve spolupráci s firmwarem BCN3D tiskáren chrání uživatele před možným chybám.

Spolupráce s předními výrobci 3D tiskových komponentů

Naši uživatelé mají možnost využívat širokou škálu tiskových materiálů. Sigma R19 je otevřený systém a umožňuje tisk nezávislými materiály, třeba lokální produkce. Proto jsme oslovili uznávaného výrobce extruderů BondTech™. Jeho zkušenosti jsme aplikovali a nyní dokážeme podávat materiály / filamenty rozličných druhů a výrobců bez nežádoucích přerušení vlivem „vykousávání“ struny. 
Různá provedení tiskových materiálů různých výrobců mají své konkrétní specifika tisku. Ve spolupráci s největším světovým výrobcem trysek e3D™ jsme vyvinuli nové trysky, které jsme zakomponovali do našich HotEnd. Kombinace high-tech extruderů BondTech™ a trysek e3D™ posunuje hranice svobody ve volbě výrobce tiskového materiálu. Našich uživatelů si vážíme a některak je nezavazujeme.

Sigma R19 - tiskové režimy

Koncepce nezávislých tiskových hlav (IDEX – independent dual extruders) poskytuje výhody, které konstrukce dvou trysek v jedné tiskové hlavě u ostatních stolních 3D tiskáren prostě nabídnout nemohou. Automatická a spolehlivá kalibrace každé trysky, opravdová nezávislost tisku dvou naprosto teplotně odlišných materiálů, rychlá změna aktivní a pasivní trysky, nulový výskyt nežádoucího výtoku druhého materiálu a tiskové režimy současného tisku dvou shodných (Copy) anebo zrcadlově obrácených (Mirror) výtisků. IDEX je nejlepší možnost dosáhnout dvojnásobné produktivity (Copy nebo Mirror) a skvělé kvality výtisku při nezbytném použití snadno odplavitelných podpor.
Sigma R19.

Tiskové materiály - filamenty

Jak již bylo uvedeno, 3D tiskárna Sigma neklade žádná omezení. Využijte svého oblíbeného výrobce filamentu. Můžete tisknout různými průměry trysek včetně trysky odolné vůči abrazivním materiálům. Své modely můžete stavět z pestré palety ABS, PLA, ASA, Pet-G, Flex, Nylon, Wood, a dalších kovem plněných příměsí, PVA, HIPS a dalších podpůrných a technickým materiálů.
3D tiskárna Sigma R19 je připravená pro univerzální a neomezené materiálové použití.

Příslušenství Sigma R19

Tiskové možnosti své 3D tiskárny BCN3D Sigma můžete rozšířit zakrytováním tiskové komory. Kryt je nezbytný zejména v případech, kdy budete tisknout teplotně smršťujícími materiály (ABS apod.). Teplota vyhřívané tiskové podložky bude při uzavření komory generovat dostatečnou teplotu prostředí. Zajistíte si tak volbu tisku materiálem, který se při chladnutí smršťuje.
Dalším příslušenstvím je sada HotEnd s různými průměry trysek. K dispozici jsou průměry trysek 0,3 / 0,4 (standardní) / 0,5 (abrazivní) / 0,6 / 0,8 / 1,0. Můžete je pořídit jednotlivě nebo jako sadu. Všechny jsou v designu výrobce e3DM™ a jsou zpětně kompatibilní pro předchozí vydání BCN3D Sigma.
Můžete také využít podstavce s úložným prostorem, který odolává chvění způsobenému krátkými cyklickými tiskovými pohyby. 

Sigma R19 - ideální zařízení pro

  • konstruktéra vývojového oddělení
  • profesionální nebo náročné uživatele
  • dvojnásobnou produkci výtisků
  • designéra pro složité modely
  • multimateriálovou kombinaci v jednom výtisku
  • školní učebnu – pro mimořádně složité výtisky

Doplňkové parametry

Kategorie: 3D tiskárny
Záruka: 2 roky

Kombinace flexible a pevného materiálu

Video výrobce